A FRACTURED LIGHT

JOCELYN DAVIES



Category : LITERATURE
Thematic category : Μεταφυσικό,Περιπέτεια,Αισθηματικό
Series : COMPASS for young adults and adults
Issue Date : 28/03/2013
Pages : 352
Age : 14+
Reprint : 1η
ISBN:978-618-01-0156-0
ISBN Ebook: 978-618-01-0157-7
Dimensions: 14 x 21 cm
Ebook format : ePUB

A few words

When she wakes up in unfamiliar surroundings, Skye knows something terrible has happened to her. It's not until she hears Asher, the dark, rebellious angel she fell in love with, that the memories come flooding back. She tries to put the past behind her, but she knows she'll be forever haunted by the ruthless betrayal that almost took her life. Skye returns home, but with the knowledge of who she really is, nothing can ever be the same. As she tests the limits of her newfound powers, Skye discovers that she's capable of far more than anyone could have imagined. Both the Order and the Rebellion want her for their side as war between the factions looms. She can't forget the terrifying truth she now knows about the Order, but something holds her back from embracing the Rebellion. A Fractured Light picks up right after A Beautiful Dark's shocking cliffhanger ending and is perfect for fans of Lauren Kate's Fallen.

περισσότερα

Related

Books in the series "Αγγελικό Σκοτάδι"

51 opinions and readers reviews (in Greek)

  • photo kate


                        31/05/2019

    Το Αγγελικό σκοτάδι είναι μία φανταστική σειρά!. Θα το συνιστούσα σε όλους τους λάτρεις των μεταφυσικών βιβλίων

    I like this!  0 Likes

  • photo HP


                        20/01/2019

    ανυπομονω να διβασω και το επομενο! απλα υπεροχα τα πρωτα δυο βιβλια

    I like this!  0 Likes

  • photo ΔΗΜΗΤΡΑ ΣΟΛΑΚΙΔΟΥ


                        27/11/2018

    Πολύ ωραία τριλογία του μεταφυσικού!Επίσης τα εξώφυλλα μου άρεσαν πολύ!

    I like this!  0 Likes

  • photo ΕΛΈΝΗ ΑΡΓΥΡΩΣ


                        07/06/2018

    Μία μοναδική επάξια συνέχεια Συγχαρητήρια στη συγγραφέα

    I like this!  0 Likes

  • photo Βουλα


                        22/10/2017

    Βλέπω πολύ ωραία σχόλια και μου έχει είδη κεντρίσει το ενδιαφέρον!!!!

    I like this!  0 Likes

  • photo Μαρίνα


                       

    Μόλις είχα τελειώσει το πρώτο βιβλίο και έτρεξα αμέσως και πήρα το 2ο! Όπως και το 1ο, είναι μια φανταστική συνέχεια και δεν ήθελα να τελειώσει!

    I like this!  0 Likes

  • photo Ελένη


                       

    Η ηρωίδα είναι πληγωμένη και μπερδεμένη. Τα δεδομένα συνεχώς αλλάζουν. Αλλά ενώ έχει αγαπημένα άτομα γύρω της στην ουσία είναι μόνη της και οφείλει να κάνει επιλογές για να χαράξει τη δική της πορεία .

    I like this!  0 Likes

  • photo Irene


                       

    Απλά υπέροχο!!

    I like this!  0 Likes

  • photo ΜΑΡΙΑ ΣΟΥΛΤΑΝΗ


                       

    πολύ καλό βιβλίο!

    I like this!  0 Likes

  • photo Ιφιγένεια


                       

    Το πρώτο μου άρεσε περισσότερο. Καταλαβαίνω ότι τα πράγματα θα έπρεπε να κινηθούν λίγο πιο αργά μέχρι η Σκάι να αναπτύξει τις δυνάμεις της, αλλά η πλοκή ήταν εξαιρετικά αργή. Η δράση ήταν κυριολεκτικά μόνο στις τελευταίες είκοσι σελίδες. Σε γενικές γραμμές ήταν καλό, αλλά με πολύ αργή εξέλιξη. Όπως και να έχει, η ιστορία είναι ενδιαφέρον και ανυπομονώ να διαβάσω το τέλος της στο τρίτο βιβλίο, ελπίζοντας για περισσότερη δράση.

    I like this!  0 Likes

  • photo Geo


                       

    Αν και δεν είναι σαν το πρώτο που είναι καταπληκτικό, σε γενικές γραμμές είναι καλούτσικο...

    I like this!  0 Likes

  • photo Γεωργία Κωστοπούλου


                       

    Καλύτερο από το πρώτο!

    I like this!  0 Likes

  • photo Βαϊα


                       

    Το αστείο είναι ότι η φίλη μου που μου το πρότεινε μου είπε πως δεν ενθουσιάστηκε και μιας που δεν περίμενα και πολλά φαντάζεστε την έκπληξη μου!! Ξετρελάθηκα!! Υπέροχο, γεμάτο από μυστήριο, αποκαλύψεις και το υπέροχο εφηβικό φλερτ!! Από τα βιβλία που δεν θες να αφήσεις από τα χέρια σου και δεν πας για ύπνο αν δεν έχει φτάσει τουλάχιστον πέντε το πρωί!!

    I like this!  0 Likes

  • photo κορινα γ.


                       

    Με χαρακτήρες που εντυπωσιάζουν και μια ιστορία αγάπης ενάντια σε όλα… Ανυπομονώ για το τρίτο και τελευταίο βιβλίο!

    I like this!  0 Likes

  • photo Ευγενία Τσώνη


                       

    Το πρώτο βιβλίο της σειράς ήταν εκπληκτικό! Έχω αρχίσει να διαβάζω το 2ο βιβλίο και φαίνεται κι αυτό φανταστικό!

    I like this!  0 Likes

  • photo Lena


                       

    Πολυαγαπημένη σειρά, πολύ ιδιαίτερη και ξεχωριστή! Το βιβλίο ήταν πολύ καλύτερο από το πρώτο! Είχε αγάπη, χιούμορ, ρομαντισμό, δράση και αγωνία. Ελπίζω να μην αργήσετε πολύ να βγάλετε το 3ο και τελευταίο βιβλίο. Μετά από αυτό το τέλος μας έχει φάει η αγωνία.

    I like this!  0 Likes

  • photo Γεωργια


                       

    Το πρώτο βιβλίο με ενθουσίασε με την πλοκή και τους χαρακτήρες! Το δεύτερο βιβλίο της σειράς ήταν ακόμα καλύτερο και ελπίζω το τρίτο να είναι εξίσου καλό!

    I like this!  0 Likes

  • photo Mαρια Ζωη


                       

    Είναι πολύ ωραίο και σε αφήνει πάλι με το άγχος στο full για το τι θα γίνει μετά.

    I like this!  0 Likes

  • photo Ελένη


                       

    Από ο πρώτο βιβλίο καταλαβαίνεις ότι αυτή η σειρά βιβλίων επρόκειτο να σου χαρίσει συναρπαστικές σκηνές! Είναι πραγματικά υπέροχα! Πριν από λίγο τελείωσα και το 2ο βιβλίο της σειράς και πρέπει να ομολογήσω πως αυτή η ιστορία όσο προχωράει γίνεται πιο ενδιαφέρουσα!!

    I like this!  0 Likes

  • photo Nagia


                       

    Απλά τέλειο! Το λάτρεψα και ανυπομονώ για το τέλος.

    I like this!  0 Likes

More opinions >>

Tell us your opinion

All our readers' critics are forwarded - along with their e-mails - to our Greek authors and are published in our web pages, unless they are offending or insulting.

Rate it

Nickname

 Leave blank to allow your real name to appear on the comment.

Write your opinion

ΑΠΟΔΟΧΗ

Στο psichogios.gr χρησιμοποιούμε cookies για να διασφαλίσουμε την καλύτερη εμπειρία πλοήγησης. Θέλω να μάθω περισσότερα